A két teszthét összefoglalója

A Mercedes tette meg a legtöbb kört, de a Ferrari érte el a legjobb időt. A Forma-1 mezőnye számára véget ért az utolsó teszthét Barcelonában. Az elmúlt napokban a csapatok próbáltak minél több kört megtenni a pályán, a lehető leggyorsabban. Akadt, akinek ez sikerült, de volt, akin már viccelődni sem lehetett, annyira leszerepelt.

A Mercedes és a Ferrari szépen rótta a köröket, de például a McLaren szinte el sem indult, már meg is állt, ezért sokan azt a kérdést feszegetik, hogy a McLaren meddig tűri tovább, hogy a Honda nem képes egy működőképes motorral előállni.

Eközben a Renault örül, hogy mindenki a Honda szenvedésére figyel, és keveset foglalkoznak azzal, hogy a francia erőforrással ellátott csapatok (Red Bull, Toro Rosso, Renault) is gyakran vesztegeltek a garázsba az erőforrás problémái miatt.

A barcelonai teszten a legjobb időt a Ferrari futotta, ez pedig visszaadta a reményt az olaszok szurkolóinak, hogy talán idén a csapat vissza tudja állítani a régi hírneve fényét. Ezt a bizakodást erősíti az is, hogy a Mercedes és a Red Bull is úgy gondolja, hogy a Ferrari idén megszorongatja a németeket.

Az összesen 8 napos téli teszten összesen 22 versenyző vett részt. Közülük csak ketten, Antonio Giovinazzi és Alfonso Celis Jr., nem a második héten futották a leggyorsabb körüket, de ennek oka az, hogy ők autóba se ülhettek a második héten.

A mezőnyből csak egyetlen pilótának sikerült 1:19-ben belül időt elérnie. Ő Kimi Räikkönen volt a Ferrarival. A barcelonai pályán valaha volt leggyorsabb kört még 2008-ban állította be Felipe Massa. Ezt az 1:18,339 másodperces eredményt közelítette meg a finn.

A Ferrari jó szereplését bizonyítja az is, hogy a rangsorban Sebastian Vettel végzett az élen. A németet a két Mercedes követi, 0,6 másodperces lemaradással. A két hét alatt csak 9 versenyző tudott 1:20 alá menni.

A két Ferrari, Mercedes és Red Bull mellett Carlos Sainz, Felipe Massa és Nico Hülkenberg volt képes a bravúrra. A leglassabb köröket a tavalyi Ferrari-motort hajtó Sauber tette meg. Őket a szenvedő McLaren előzte meg. Összesített eredmény a 8 tesztnap legjobb körei alapján (versenyző, csapat, legjobb köridő, motor, gumi, nap):

1. Kimi Räikkönen, Ferrari, 1:18,634, Ferrari, szuperlágy, 7.

2. Sebastian Vettel, Ferrari, 1:19,024, Ferrari, ultralágy, 6.

3. Valtteri Bottas, Mercedes, 1:19,310, Mercedes, szuperlágy, 5.

4. Lewis Hamilton, Mercedes, 1:19,352, Mercedes, ultralágy, 8.

5. Felipe Massa, Williams-Mercedes, 1:19,420, Mercedes, ultralágy, 7.

6. Max Verstappen, Red Bull-TAG Heuer, 1:19,438, Renault, szuperlágy, 8.

7. Carlos Sainz, Toro Rosso-Renault, 1:19,837, Renault, ultralágy, 8.

8. Nico Hülkenberg, Renault, 1:19,885, Renault, ultralágy, 7.

9. Daniel Ricciardo, Red Bull-TAG Heuer, 1:19,900, Renault, ultralágy, 6.

10. Sergio Pérez, Force India-Mercedes, 1:20,116, Mercedes, ultralágy, 8.

11. Esteban Ocon, Force India-Mercedes, 1:20,161, Mercedes, szuperlágy, 8.

12. Jolyon Palmer, Renault, 1:20,205, Renault, ultralágy, 7.

13. Lance Stroll, Williams-Mercedes, 1:20,335, Mercedes, lágy, 8.

14. Danyiil Kvjat, Toro Rosso-Renault, 1:20,416, Renault, lágy, 7.

15. Kevin Magnussen, Haas-Ferrari, 1:20,504, Ferrari, ultralágy, 8.

16. Romain Grosjean, Haas-Ferrari, 1:21,110, Ferrari, ultralágy, 7.

17. Stoffel Vandoorne, McLaren-Honda, 1:21,348, Honda, ultralágy, 8.

18. Fernando Alonso, McLaren-Honda, 1:21,389, Honda, ultralágy, 8.

19. Marcus Ericsson, Sauber-Ferrari, 1:21,670, Ferrari, szuperlágy, 8.

20. Pascal Wehrlein, Sauber-Ferrari, 1:22,347, Ferrari (2016), ultralágy, 7.

21. Antonio Giovinazzi, Sauber-Ferrari, 1:22,401, Ferrari (2016), ultralágy, 3.

22. Alfonso Celis Jr., Force India-Mercedes, 1:23,568, Mercedes, ultralágy, 4.

Ha a teljesített körök listáját nézzük, akkor a Mercedes és Valtteri Bottas volt a legszorgalmasabb. A Mercedes két pilótája közé csak Sebastian Vettel tudta beékelni magát, ami nagyban a keddi 168 körének köszönhető. A német csapattársa, Räikkönen csak a 8. ezen a listán, míg a sauberes Marcus Ericsson legalább itt felírhatta a nevét az élcsapat pilótái közé, ugyanis a negyedik lett. A versenyzők által teljesített körök, kilométerek (versenyző, kör, km):

22. Alfonso Celis Jr., 71, 331

A 8 napos téli teszten csak a Mercedes tudott 1000 kör fölé menni. Őket a Ferrari követi, majd a Williams, annak dacára, hogy nekik ki kellett hagyniuk az első hét utolsó napját, amiért Lance Stroll összetörte az autót.

A 18 éves újonc sokat hibázott az első teszthéten, amiért kikezdték a fiatalt, ám Massa védelmébe vette az új csapattársát, és mindenkit emlékeztetett, hogy Stroll csak 18 éves, ráadásul új a mezőnyben. A tesztidény leggyengébb láncszemei a Reanult-motoros csapatok és a McLaren volt. A csapatok által teljesített körök, kilométerek: