Óriási feszültség a pódiumon!

Sebastian Vettel nyerte a 2013-as Maláj Nagydíjat. Mögötte csapattársa, Mark Webber és a mercedeses Lewis Hamilton ért célba. Fernando Alonso kiesett.

Alonso kiesik (c) Sutton Images Alonso kiesik (c) Sutton Images

A háromszoros bajnok Vettel nyerte a 2013-as évad második futamát Malajziában. A pole-ból rajtolva megtartotta vezető helyét, a mögüle rajtoló Felipe Massa azonban sok pozíciót vesztett, így Alonso is könnyedén elment mellette. Az első kanyarkombinációban azonban a hirtelen lelassító Vettelt  hátulról megtolta, és az első légterelő szárny egészen leért a földig a sérüléstől. A spanyol bajnok azonban úgy érezte, tovább tud menni, és a csapat sem szólt rá, hogy hajtson ki a pitbe cserélni, de mind hibáztak, hiszen az első kör végén az óriási terhelést kapó szárny becsúszott a Ferrari alá, amely ettől kormányozhatatlanná vált, és kicsúszott a sóderágyba. Elkerülte a karambolt Webberrel, de annyira elmerült a kavicsok között, hogy onnan már nem volt kiút.

Az első kiállásokat követően Webber került az élre, a futam nagy részében pedig a két Red Bullt a két Mercedes követte, akik jelentősen fölfejlődtek a tavalyi évhez képest. A múltheti futamgyőztes Kimi Räikkönen azonban a hetedik helyről rajtolva gyakorlatilag csak hátrafelé lépkedett, és végül aztán ugyanott intették le 56 kör megtétele után; 6 pontot szerzett így. Felipe Massa, aki az első sorból rajtolt, még saját helyét sem tudta megtartani. A sok pozícióvesztés után ő is hátraesett, és csak a verseny végére támadt föl, amikor látványos előzéseket bemutatva visszakúszott a 10 pontot érő 5. helyre a két Red Bull és Mercedes mögé.

A német címvédő Vettel a 27. győzelmét könyvelhette el ma a tegnai 38. pole pozíciója után, de a dobogón mégsem volt nagy az ünneplés. A 44-45. körben az utolsó kerékcseréket követően ölre menő csata alakult ki közte és Webber között az első helyért. A küzdelem rendkívül kiélezett volt, és egyikük sem engedett, de egyben nagyon fair lépéseket tettek egymás ellen, nehogy megismétlődhessen a 2010-es törökországi baleset.

TV képek a jókedvű Webberről és Vettelről (c) Formula One Managament TV képek a jókedvű Webberről és Vettelről (c) Formula One Managament

Mögöttük Rosberg és Hamilton loholtak, de a német sokkal gyorsabb volt, mint régi-új csapattársa, és a csapatrádión ennek hangot is adott, de a főnök, Ross Brawn nem engedélyezte az előzést, inkább arra kérte Rosberget, hogy maradjon az üzemanyagproblémákkal küszködő Hamilton mögött, és mindketten hozzák be az autókat. Így aztán a dobogón Webber látványosan nem örült és kerülte csapattársát, akit a készülődés közben jól le is teremtett meggondolatlan manővereiért, Vettel megpróbált egyszerre küszködni a Webbertől kapott lelki terrorral és mosolyt erőltetni az arcára, Hamilton pedig Rosberget kívánta a 3. helyre maga helyett.

A 2013-as Maláj Nagydíj dobogósairól sokáig fognak beszélni még, de közben készülődhetünk a következő menetre, amely április 12-14 között lesz esedékes Kínában.