Juhász Dorka csapata, a Minnesota Lynx 89-84-re kikapott a vendég Connecticut Suntól az észak-amerikai női kosárlabda-bajnokság (WNBA) csütörtöki játéknapján.
Először szerepel két magyar csapat - a Győr és a Ferencváros - a legjobb négy között a női kézilabda Bajnokok Ligájában, amelynek négyes döntőjét szombaton és vasárnap rendezik a budapesti MVM Dome-ban.
Már csaknem ötezer nevezés érkezett a 28. Aldi Női Futógálára, melyet vasárnap a Népligetben rendez meg a Budapest Sportiroda (BSI).
A nevadai sivatagban fekvő Las Vegas vagy a napsütéses Florida jégkorongcsapatához kerül idén a Stanley Kupa, és új bajnokot avatnak majd az észak-amerikai profiligában (NHL).
A pénteki, szombati és vasárnapi élő sportközvetítések a hazai televíziókban.
A magyar női 3x3-as kosárlabda-válogatott 21-11-re kikapott Kanadától csütörtökön a bécsi világbajnokságon, így nem jutott tovább a rájátszásba.
Hetedik európai kupadöntőjét nyerte meg a Sevilla szerda este Budapesten, és a spanyol együttesben játszott az a Jesús Navas is, aki már az első, 2006-os sikernek is részese volt - írta csütörtöki elemzésében a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS).
Magyarországon edzőtáborozik és játszik a hónap második felében az Egyesült Államok felnőtt és junior női kézilabda-válogatottja.
A programban most debütáló sportmászásban is lesz magyar induló a Krakkóban és környékén június 21. és július 2. között sorra kerülő Európa Játékokon.
Kimagasló sikert hozott, több mint négyszáz iskola több mint százezer diákja vett részt a budapesti atlétikai világbajnoksághoz kapcsolódó Sulihős programban - jelentették be a szervezők.
Az aranyérem mellett a szép búcsú is tét az újabb Szeged-Veszprém párharcban, a férfi kézilabda NB I pénteken kezdődő döntőjében.
Lesti Diána a hatodik helyen végzett női távolugrásban a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) kontinentális versenysorozatának franciaországi, ezüst kategóriás viadalán.