10 dolog, ami nagy problémát okozna, ha a Föld lapos lenne

A tudósok elárulták, hogy mi minden működne másképpen, ha az összeesküvés-elmélet igaz volna.Habár a XXI. században élünk, ahol a tudomány és a technika elég fejlett ahhoz, hogy a tudósok sziklaszilárd bizonyítékokkal megcáfolják a régi tévhiteket, mégis akadnak még 2018-ban is olyan emberek, akik makacsul hisznek az olyan összeesküvés-elméletekben, mint például abban hogy a Föld lapos.

A tudósok azonban tisztában vannak azzal, hogy mi mindennek kellene másképpen működnie, ha az elképzelés igaz volna.

Nagyon messze ellátnánk: Ha a Föld valóban lapos lenne, akkor az ablakon kinézve láthatnánk, hogy mi történik a szomszéd országokban. Most azért nem látunk el túl messzire, mert a Föld görbülete miatt nagyjából 5 kilométer után minden takarásba kerül a szemünk előtt.

Nem lennének évszakok: Ha igaza lenne az összeesküvés-elmélet hívőknek, a Föld pedig lapos lenne, akkor nem léteznének évszakok, ugyanis a kerek bolygón azért vannak évszakok, mert a tengelye ferdén áll.

Ez az oka annak, hogy amikor a déli féltekén tél van, akkor az északin nyár. Ha a Föld lapos volna, akkor egész évben mindig ugyanolyan évszak lenne.

A Nap ropogósra sütné a bolygót: A mágneses mező védi meg a Földet a kozmikus sugárzástól és a Nap káros sugaraitól. Ez azért jöhetett létre, mert a bolygó forog. Ha tehát ez a forgás megszűnne, akkor a mágneses mező eltűnne, akárcsak az ózonréteg és az atmoszféra.

A Föld a Napnak ütközne: A lendület és a gravitáció kombinációjának köszönhető, hogy a gömbölyű Föld a Nap körül kering.

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

A lapos Földben hívők szerint a bolygónk nem mozog. Ha ez igaz volna, akkor semmi sem akadályozná meg, hogy a gravitáció a Napba húzza a Földet.

Az összeesküvés-elmélet hívői válasza erre a tudományos tényre az, hogy a gravitáció csak a háttérhatalom hazugsága, mert a tárgyak természetüktől fogva zuhannak le, a Nap pedig csak egy tűzgömb, ami 6400 méterrel található a Föld felett.

Ha ez igaz lenne, akkor a gravitáció nem húzná a bolygót a Naphoz. Ha viszont minden természetszerűen leesik, akkor a Nap és a csillagok a fejünkre zuhannának.

A tektonikus lemezek sem mozognának: Az elég homályos, hogy a lapos Föld esetében hogyan működnének a tektonikus lemezek, de valószínűleg sehogy. Ha nem lennének tektonikus mozgások, akkor völgyek és hegyek sem léteznének, a földfelszín pedig teljes lapos volna.

Ha esetleg mégis lennének hegyek a vulkánok mégis valamilyen csoda folytán abbahagynák a működésüket, ami azért jelentene nagy problémát, mert a tűzhányók nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy az atmoszférában van oxigén.Elképzelhetetlenül nagy összeesküvés lenne: Ha egy kicsit eljátszunk azzal a gondolattal, hogy a Föld mégis lapos, de ennek ellenére van rajta élet, ami tökéletesen működik, akkor még mindig van egy probléma.

Ebben az esetben a gömbölyű Föld elmélet lenne minden idők legnagyobb és legértelmetlenebb összeesküvése, amiben több millióan vesznek részt. Akik abban hiszen, hogy a Föld lapos, azt gondolják, hogy a gömbölyű Föld egy óriási összeesküvés, aminek hátterében a NASA áll.

Ha igazuk volna, akkor a NASA mellett mindenki az összeesküvés résztvevője lenne, aki valaha foglalkozott a Déli-sarkkal. Azt, hogy pontosan mennyi ember lehetne benne az átverésben, nehéz lenne kiszámolni.

Ott van például az Apollo-program, amiben máris 400.000 ember dolgozott, de ehhez hozzá kellene még adni a szovjet űrprogram résztvevőit, azokat, akik a 60 éves történetének részesei voltak. Arról se feledkezzünk el, hogy nagyjából 8.000 objektumot lőttek ki az űrbe a különböző emberek és csoportok.

Mindemellett ott vannak még azok a pedagógusok, akik az egész világon azt tanítják, hogy a Föld gömbölyű. A lapos Föld elmélet tehát azt jelenti, hogy a világon több millió olyan ember él, aki tudja az igazat, de hallgat róla.

Lehetetlen volna átkelni az Antarktiszon: A lapos Földet mutató térképek legtöbbje szerint a korong szélén helyezkedik el az Antarktisz. A peremen vastag jégfal van, ami megakadályozza, hogy a víz lefolyjon róla.

Ha ez nem lenne tévhit, akkor senki sem szelhetné át az Antarktiszt, ami már sokaknak sikerült. A tektonikus lemezek mozgása hiánya miatt a jégfal sem létezhetne. Ha mégis kialakulna, akkor rettentő vékony lenne, az emberek pedig folyamatos rettegésben élnék a mindennapjaiban, mert nem lehetne tudni, hogy a jégfal mikor omlik össze, ami után a víz lefolyna a bolygóról.Nem esne az eső: Abban az esetben, ha a Föld tényleg lapos lenne, akkor a szél csak két irányba, északra és délre, fújna. A szelek és a tengeri áramlatok azért haladnak keletről nyugatra, mert forog a Föld, tehát ez is megszűnne, ha a bolygó nem forogna.

Ebben az esetben nem létezne többé a Coriolis-erő, eltűnne az a rendszer, ami az esőket okozza. Mindennek eredményeként talán a partok mentén lehetne némi élet, a Föld nagyobb része csak kihalt pusztaság lenne.

A gravitáció folyamatosan északra húzna: Habár sokan úgy hiszik, hogy a gravitáció lefelé húz, valójában a Föld középpontja felé, ezért nem esünk „fel” az űrbe. Ez azonban csak akkor működhet tökéletesen, ha a bolygó, amin élünk gömb alakú.

A lapos Föld elmélet szerint a föld vékony, de hosszú, a gravitáció nem lefelé, hanem a bolygó közepe felé húzna. A legtöbb lapos Föld térképen az Északi-sark található középen, tehát egy különös erő folyamatosan az Északi-sark felé húzna ugyanazzal az erővel, ami most „lefelé”.

Soha többé nem működne semmilyen navigáció: Ha nem lenne mágnesesség és északi pólus, akkor az iránytűk sem mozognának. Ez az emberek számára elég kellemetlen, de a madarak lennének azok, akik igazán bajban lennének, hiszen többé nem tudnák, hogy merre kell repülniük.

A csillagképek sem változnának, tehát egész évben ugyanazokat a csillagokat látnánk magunk felett az északi és déli féltekén, ezért a csillagok iránya sem lenne hasznunkra, ha utazunk. Az GPS-ek nem, hogy nem működnének, hanem megölnének, hiszen atmoszféra nélkül a fejünkre esnének a műholdak.

(Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu)

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

A turisták kedvéért eltüntettet barna növényhalmok miatt gyorsulhatnak fel a strandok pusztulása

A turisták kedvéért eltüntettet barna növényhalmok miatt gyorsulhatnak fel a strandok pusztulása

Ami korábban esztétikai problémának tűnt, ma már a partok egyik legfontosabb természetes védelmi vonalaként jelenik meg.

Magyar kutatók feltárták, hogyan szabályozzák a sejtek a felesleges váladékszemcsék lebontását

Magyar kutatók feltárták, hogyan szabályozzák a sejtek a felesleges váladékszemcsék lebontását

Az ELTE és a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársai közös kutatásukban azonosították azt a molekuláris mechanizmust, amellyel az élő sejtek kijelölik a feleslegessé vagy hibássá vált váladékszemcséiket a lebontásra.

Több mint ötmillió éves bálnamaradvány is van az Indiai-óceán fenekén felfedezett bálnatemetőben

Több mint ötmillió éves bálnamaradvány is van az Indiai-óceán fenekén felfedezett bálnatemetőben

Több mint ötmillió éves bálnamaradvány is nyugszik abban a hatalmas bálnatemetőben, amelyet az India-óceán délkeleti részén, a Diamantina törészónában találtak meg - számolt be róla szerdán a BBC News.

A spenótban védhet a demenciától a nitrát, de ivóvízben árthat

A spenótban védhet a demenciától a nitrát, de ivóvízben árthat

Egy új kutatás derítette ki a vegyület ellentétes hatását.

Tudományos leépítés miatt lehettek kicsit a Tyrannosaurus rex karjai

Tudományos leépítés miatt lehettek kicsit a Tyrannosaurus rex karjai

Egy új tanulmány magyarázza meg a jelenséget.

Skizofréniát okozhatnak a macskák

Skizofréniát okozhatnak a macskák

A kutatók szerint a macskák által terjesztett Toxoplasma parazita miatt kétszereződhet meg a betegség valószínűsége.

Csatorna- és alagútrendszerrel próbálják lassítani Peking süllyedését

Csatorna- és alagútrendszerrel próbálják lassítani Peking süllyedését

Ezek a városok lassan, de megállíthatatlanul süllyednek.

Ókori görög színházi maszkot találtak egy horvátországi barlangban

Ókori görög színházi maszkot találtak egy horvátországi barlangban

Több mint kétezer éves görög színházi maszkot találtak régészek egy dél-horvátországi barlangban, a Peljecac-félsziget területén - számolt be a felfedezésről a Dubrovniki Múzeum.

Az agy működését és betegségeit vizsgáló kutatás zárult le a pécsi egyetemen

Az agy működését és betegségeit vizsgáló kutatás zárult le a pécsi egyetemen

Lezárult az a kutatási program, amelynek keretében huszonöt kutatócsoport száz szakembere vizsgálta az agy működését és betegségeit a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) - közölte a baranyai felsőoktatási intézmény az MTI-vel csütörtökön.

HungaroMet: melegebb időt, szárazabb nyarakat hoz a klímaváltozás a Kárpát-medencébe

HungaroMet: melegebb időt, szárazabb nyarakat hoz a klímaváltozás a Kárpát-medencébe

A klímaváltozás hatásait vizsgáló különböző modellfuttatások szerint az évszázad végére nőni fog az átlaghőmérséklet a Kárpát-medencében, a nyarak egyre szárazabbak lesznek, miközben nő a talajközeli ózonkoncentráció.

http://ujhazak.com