A pénzügyminiszter avatta fel az Innomed Zrt. üzemcsarnokát Esztergomban

Varga Mihály pénzügyminiszter avatta fel pénteken a magyar fejlesztésű defibrillátorokat, röntgen rendszereket és EKG-kat gyártó Innomed Medical Zrt. esztergomi üzemcsarnokát, mely 1,6 milliárd forintos beruházással jött létre.

Meghalt két beteg, 64-gyel nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt két beteg és újabb 64 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu pénteken, kiemelve: eddig 5 559 178 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 268 814-en már a második adag vakcinát is megkapták.

Orbán: a kormány lehetővé teszi a harmadik oltás fölvételét

A kormány lehetővé teszi a koronavírus elleni harmadik oltás felvételét augusztus 1-től, ehhez bőséges mennyiségű vakcina áll rendelkezésre - jelentette be a miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

Mesterséges intelligenciát is használ a mentőszolgálat

A mentőszolgálatot mesterséges intelligencia segítségével készít négyhetes előrejelzést a betegszállítási kapacitás optimalizálására, később pedig az életmentő feladatokra is készül ilyen előrejelzés - jelentették be egy csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón.

Nincs újabb halálos áldozat, 49-cel nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon

Nincs halálos áldozat, újabb 49 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön, kiemelve: eddig 5 552 859 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 250 459-en már a második adag vakcinát is megkapták.

Újabb 260 ezer adag Pfizer-vakcina érkezett Magyarországra

Újabb több mint 260 ezer adagos Pfizer-BioNTech-vakcinaszállítmány érkezett a héten Magyarországra, így az amerikai-német gyártó már 6,6 millió adag oltóanyagot szállított az országba.

Merkely: a megismételt antitestvizsgálatok 88 százaléka lett határérték feletti

A megismételt antitesttesztek 88 százaléka lett határérték feletti a Semmelweis Egyetem (SE) laboratóriumi vizsgálatán - mondta az intézmény rektora az M1 aktuális csatornán szerdán.

Meghalt három beteg, 56-tal nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt három beteg és újabb 56 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu szerdán, kiemelve: eddig 5 548 451 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 226 741-en már a második adag vakcinát is megkapták.

Európai szintű egészségügyet ígér a DK

A Demokratikus Koalíció (DK) azt ígéri, hogy amennyiben miniszterelnök-jelöltje, Dobrev Klára alakíthat kormányt 2022-ben, "európai szintű" egészségügyet, méltó körülményeket teremt a betegeknek és az ágazat dolgozóinak.

Ukrajnában megint csaknem félezer új beteget jegyeztek fel

Ukrajnában a hétvége után kismértékben újra felgyorsult a koronavírus-járvány terjedése, keddre csaknem ötszáz új beteget, és a korábbi napiakét jóval meghaladó számú, csaknem negyven halálos áldozatot jegyeztek fel, miközben az aktív betegek száma 11 ezer alá csökkent.

Novák: 2,8 milliárd forintos pályázat nyílik új bölcsődei helyek létrehozására

Pályázatot írnak ki új családi és munkahelyi bölcsődei helyek létrehozására 2,8 milliárd forintos keretösszegben - mondta a családokért felelős tárca nélküli miniszter, a közösségi élet újraindításáért felelős operatív törzs vezetője kedden Budapesten.

Meghalt három beteg, 17-tel nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt három beteg és újabb 17 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu kedden, kiemelve: eddig 5 543 891 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 202 925-en már a második adag vakcinát is megkapták.