Elhunyt Fésűs Éva író

Életének 93. évében elhunyt Fésűs Éva Kossuth-díjas író - tájékoztatta a kaposvári polgármesteri hivatal az MTI-t csütörtökön.

Pályázatot írtak ki a Magyar Természettudományi Múzeum főigazgatói pozíciójára

Pályázatot írt ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a Magyar Természettudományi Múzeum főigazgatói pozíciójára.

Kétszáz alkotást neveztek az 5. Magyar Filmhétre

Rekordszámú nevezés érkezett az 5. Magyar Filmhétre.

Máté Bence egy képe is jelölt a World Press Photo díjra természetfotó kategóriában

Máté Bence Túlélési ösztön című békás fotója is bekerült a hat jelölt közé a rangos World Press Photo díjra természetfotó kategóriában.

José Cura a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek első állandó vendégművésze lesz

A 2019/2020-as évadtól José Cura argentin operaénekes, zeneszerző, karmester a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek (MRME) első állandó vendégművésze lesz, az együttműködés részeként november 13-án Verdi Requiemjét vezényli a Müpában.

Hungarikumünnepet rendeznek szeptemberben Budapesten

Kárpát-medencei hungarikumünnepet rendeznek szeptember 21-22-én a fővárosi Várkert Bazárban - mondta el az MTI-nek szerdán Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a Lakitelek Népfőiskola vezetője.

A Morcheeba újra Magyarországon, májusban a Dürer Kertben lép fel

A Morcheeba tizenharmadik magyarországi koncertjére készül.

Indul a Csak színház és más semmi negyedik évada

Március elején indul a Csak színház és más semmi című tévésorozat negyedik, egyben utolsó évada a Duna Televízióban, ahol nyolc héten át követhetik a nézők az epizódokat.

OS: Az Ars Sacra Alapítvány közleménye

Művészi élményeken át a lélekig.

Van Dyck-festménnyel gyarapodott a Szépművészeti Múzeum gyűjteménye

Anthonis Van Dyck (1599-1641) flamand festő Stuart Mária Henrietta hercegnőt ábrázoló portréjával gyarapodott a Szépművészeti Múzeum gyűjteménye; az intézmény utóbbi száz évének legnagyobb, 2,1 milliárd forint értékű műtárgybeszerzése a magyar kormány támogatásával valósult meg.

Ismét David Bowie-emlékest az A38-on

Negyedszer rendeznek magyar zenészek estet David Bowie emlékére.

Little G Weevil dupla koncerten mutatja be új lemezét

Február 21-én és 22-én a fővárosi Muzikumban mutatja be új lemezét Little G Weevil.