Idén július 6-án rajtol Balatonfüredről az 55. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj Balaton-kerülő vitorlásverseny, amelyre mintegy 600 hajót várnak a szervezők.
A Nemzetközi Vitorlás Szövetség (World Sailing) idén is meghirdette a Steering the Course elnevezésű kampányát, melynek pénteki nyitónapján ingyenes, vitorlázást népszerűsítő napot tart a nők számára Balatonfüreden a hazai szövetség.
Szombaton kezdődik hivatalosan a vitorlázók versenyidénye, amely a balatoni évadnyitó ünnepséggel rajtol.
Berecz Zsombor nem indulóként, hanem házigazdaként lesz jelen a jövő vasárnap kezdődő Finndingi Európa-bajnokságon, amelynek Csopak ad otthont.
Hajóosztályt vált és a jövőben 49-esben versenyez Németh Domonkos, aki februárban ezüstérmet nyert a Finndingi-világbajnokságon.
Az előkelő ötödik helyen áll a világranglistán a vitorlázó Vadnai Jonatán.
Egyetlen férfi futamot sikerült megrendezni vasárnap, a vitorlázó ILCA (Laser) Európa-bajnokság nyitónapján, amin jól szerepeltek a Vadnai testvérek.
Németh Domonkos ezüstérmet nyert a vitorlázó Finndingi-világbajnokságon Miamiban.
Érdi Mária számára az augusztusi olimpiai kvalifikációs vitorlázó világbajnokság lesz az év fő eseménye, ahol elvárás magával szemben a párizsi kvóta megszerzése.
Új sebességi világrekordot ért el a vitorlázó Emirates Team New Zealand csapata szárazföldön.
Érdi Mária az ötödik helyen végzett a vitorlázó ILCA6 (Laser)-világbajnokságon.
Érdi Mária a második helyen került be az arany csoportba, azaz a legjobbak közé a vitorlázó ILCA6 (Laser)-világbajnokságon.