Nagy Márton: éves szinten a lakosság akár 30 százalékkal is többet megtakaríthatott

A pandémia alatt a lakosság megtakarítási rátája akár a 11 százalékot is elérhette, ami a válság előtti 8-9 százalékos rátához képest közel 30 százalékkal magasabb.

Már ötezren kaptak vakcinát az "Oltass, hogy élhess!" kampányban

Már mintegy ötezren kaptak vakcinát az "Oltass, hogy élhess!" elnevezésű kampányban, amely az Országos Roma Önkormányzat koordinálásában a Civil Tanács Egyesület, a Civil Kollégium Alapítvány, a Rendszerszint és az 1Magyarország Kezdeményezés aktivistáinak részvételével zajlott.

Az AstraZeneca helyett más oltást javasol a 40 évnél fiatalabbaknak a brit oltásügyi bizottság

A brit kormány egyesített oltásügyi bizottsága (JCVI) azt javasolta pénteken, hogy a 18-39 éves korosztály nem kiemelten veszélyeztetett tagjainak az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca gyógyszergyár közös fejlesztésű koronavírus-vakcinája helyett más oltóanyagokat ajánljanak fel.

Volner: eltitkolják a brüsszeli vakcinakorrupciót

Az Európai Unió (EU) egészségügyi biztosa, Sztella Kiriakídisz korrupciós botrányba keveredett vélhetően a koronavírus elleni vakcinabeszerzés ügyében, és erről hallgat a baloldali sajtó - közölte a Volner Párt elnöke pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón.

Szijjártó: a V4 és Japán gazdasági együttműködése hozzájárulhat a járvány utáni gazdasági fellendüléshez

A visegrádi csoport (V4) és Japán gazdasági együttműködése hozzájárulhat a közép-európai térség járvány utáni gazdasági fellendüléséhez - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Varsóban, ahol a visegrádi partnerek és Japán diplomáciai vezetőivel tárgyalt.

Alapjogokért Központ: a megkérdezettek 72 százaléka elégedett a kormány oltóanyag-beszerzésével

Az Alapjogokért Központ ezer ember megkérdezésével készült, reprezentatív felmérése szerint a megkérdezettek 72 százaléka elégedett a kormány oltóanyag-beszerzésével, azzal, hogy keleti és nyugati forrásból is történt vakcinabeszerzés.

Magyar Lízingszövetség: a járvány ellenére jól kezdte az évet a piac

Stabil eredménnyel zárta a magyar lízingpiac az első negyedévet a koronavírus-járvány okozta bizonytalan helyzet ellenére - tájékoztatta a Magyar Lízingszövetség az MTI-t pénteki közleményében.

Kásler: jövő csütörtökön újraindulnak az elektív beavatkozások

Május 13-ától újraindulnak az elektív beavatkozások és a rehabilitációs ellátások, amelyek az egészségügyi szolgáltatónál előre egyeztetett időpontokban, a már bevált egészségvédelmi óvintézkedések betartásával történhetnek - jelentette be az emberi erőforrások minisztere.

Szerbiában kinyithattak a vendéglátóhelyek belső helyiségei

Szerbiában péntektől kinyithattak a vendéglátóhelyek belső helyiségei - közölte a szerb közszolgálati televízió (RTS).

NMHH: csúcsot döntve telefonáltak és interneteztek az emberek a járvány második hulláma alatt

A belföldi negyedéves mobilinternet-forgalom 2020 végén túllépte a 126 millió gigabyte-ot (GB), miközben egy évvel korábban még a 100 millió gigabyte-ot sem érte el - derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) legfrissebb mobilpiaci jelentéséből.

Meghalt 106 beteg, 1541-gyel nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt 106, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1541 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu pénteken, kiemelve: eddig 4 203 873 embert oltottak be Magyarországon, közülük 2 406 684-en már a második adag vakcinát is megkapták.

Alapjogokért Központ: tízből hét magyar elégedett a vakcinák beszerzésével

A magyar felnőtt lakosság "masszív többsége", 72 százaléka elégedett a kormány oltóanyag-beszerzési stratégiájával a koronavírus-járvány alatt - derült ki az Alapjogokért Központ közvélemény-kutatásából, amelyről csütörtökön tájékoztatták az MTI-t.