Kuvait bekérette az amerikai nagykövetség ügyvivőjét az LMBTQ-közösség támogatásáról szóló Twitter-üzenet miatt

Bekérette a kuvaiti külügyminisztérium az Egyesült Államok nagykövetségének ügyvivőjét, mert a diplomata az LMBTQ-közösség mellett foglalt állást Twitteren - adta hírül pénteken az an-Nahár című libanoni hírportál.

Brit katonai hírszerzés: északon kudarcba fulladt, keleten sikereket ér el az orosz hadjárat

Ukrajna északi részén "költséges kudarcba" fulladt az éppen száz napja indított orosz invázió, a délkeleti országrészben ugyanakkor taktikai szinten sikereket ér el az orosz haderő - áll a brit katonai hírszerzés pénteken ismertetett új helyzetértékelésében.

Az EU elfogadta a hatodik szankciócsomagot

Az Európai Unió Tanácsa elfogadta a hatodik, a gazdasági társaságokat és egyéneket büntető intézkedések alá helyező, olajembargót is magában foglaló szankciós csomagot Oroszországgal és Fehéroroszoroszággal szemben, tekintettel arra, hogy Oroszország továbbra is folytatja az Ukrajna elleni agresszió

Bennett a "csendes többség" támogatását kérte a kormány megalakulásának évfordulóján

Naftali Bennett izraeli miniszterelnök a "csendes cionista többség" támogatását kérte a kormány megalakulásának első évfordulóján közzé tett évértékelő nyílt levelében - jelentette a helyi média pénteken.

A Kraken és az Azov harkivi vezetési pontjainak megsemmisítéséről számolt be az orosz katonai szóvivő

Az orosz fegyveres erők nagypontosságú levegő-föld fegyverekkel megsemmisítették az ukrán Kraken és Azov ukrán "náci" alakulat vezetési pontjait Harkiv közelében - jelentette ki Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője a csütörtöki hadijelentést ismertetve.

Szaúd-Arábia kész növelni kőolaj-kitermelését

Szaúd-Arábia kész növelni kőolaj-kitermelését, ha Oroszország kitermelése jelentősen visszaesik az ellene bevezetett nyugati szankciók miatt - jelentette szerdán a Yahoo! Financial hírportál a Financial Times című brit lap olajpiaci forrásokat idéző értesülésére hivatkozva.

A holland kormány idén 5 milliárd euróval növeli a védelmi költségvetést

A holland kormány idén 5 milliárddal, 2025-ig pedig 15 milliárd euróval többet kíván beruházni a honvédelembe, 40 százalékkal többet, mint eddig, a hidegháború vége óta ez legnagyobb befektetés a fegyveres erőkbe - jelentette ki Kajsa Ollongren védelmi miniszter szerdán a holland parlamentben.

Személyi változásokat kezdeményezett az új szlovén kormány az állami intézményekben

A szlovén kormány már az első ülésén, alig néhány órával a megválasztása után komoly személyi változtatásokat kezdeményezett az állami intézményekben, leváltotta többek között az országos rendőrfőkapitányt és a titkosszolgálat vezetőjét - jelentette a Svet24.si ljubljanai hírportál csütörtökön.

Az EU szerint történelmi döntés Dánia csatlakozása az EU védelmi politikájához

Üdvözölte, és történelmi döntésnek nevezte Josep Borrell, az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője csütörtökön, hogy a dánok előző nap megszavazták az ország csatlakozását az Európai Unió védelmi politikájához.

Több palesztin meghalt fegyveres összecsapásokban Ciszjordániában

Két palesztin fegyveres meghalt a csütörtök reggel kitört összecsapásokban Ciszjordánia különböző részein - jelentette a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet csütörtökön.

Az olasz jegybank szerint az energiaválság demográfiai csökkenéshez vezet

Az üzemanyag literenkénti ára átlépte a két eurós lélektani határt Olaszországban, az infláció utoljára 1986-ban volt ennyire magas, és a jegybank előrejelzése szerint a válság jelentős demográfiai csökkenéshez vezet - adta hírül a Corriere della Sera napilap szerdán.

Scholz: Putyin felelős a válságért és a drágulásért

Vlagyimir Putyin orosz elnök és az Ukrajna ellen indított háborúja felelős a Németországban és a világ Ukrajnától távol fekvő térségeiben is érezhető válságért és drágulásért - jelentette ki Olaf Scholz német kancellár szerdán Berlinben a szövetségi parlamentben (Bundestag).