Romániában a média immár biztosra veszi, hogy megbukik a keddi parlamenti voksoláson a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) Florin Citu liberális miniszterelnök vezette koalíciós kormánya.
A regionális együttműködésnek köszönhetően Közép-Európa a következő évtized nyertese lehet - jelentette ki Nacsa Lőrinc.
A Hizb ut-Tahrír al-Iszlami nemzetközi terrorszervezet egy moszkvai sejtjének felszámolásáról számolt be hétfőn az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB).
Először hajtott végre tesztindítást atom-tengeralattjáró az orosz Cirkon hiperszonikus manőverező robotrepülőgéppel - közölte hétfőn az orosz védelmi minisztérium.
A lengyel ellenzék alkotmánymódosítási tervezetet nyújt be a parlamentben, az új előírások értelmében Lengyelország európai uniós tagságának megszüntetéséhez kétharmados parlamenti többség hozzájárulása vagy népszavazás lenne szükséges.
Október elsejétől a Vatikánvárosban dolgozók számára a munkavégzés feltételévé vált a koronavírus elleni oltási igazolás, máskülönben még az egyháziak is elveszíthetik fizetésüket.
Különösen nagy kárt okozó csalás címén körözést adott ki az orosz belügyminisztérium pénteken Marina Rakova, a Szberbank egyik alelnöke, volt közoktatási miniszterhelyettes ellen.
Egy Karacsáj- és Cserkeszföldön tervezett iszlamista terrortámadás meghiúsításáról számolt be pénteken az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB).
Halálos áldozatokat is követelő tűz pusztított pénteken Romániában a koronavírusos betegeket ápoló konstancai járványkórházban.
Klaus Iohannis román államelnök azt kérte csütörtökön, hogy az Európai Tanács a lehető legrövidebb időn belül tűzze napirendre a növekvő energiaárak kérdését - olvasható a román elnöki hivatal közleményében.
Pristina és Belgrád főtárgyalója megegyezésre jutott a Koszovó északi részén a rendszámtáblák leszerelése miatt kialakult feszültség feloldásának módjáról, és megállapodtak egy olyan fenntartható megoldás kialakításáról, amely lehetővé teszi a szabad mozgást.
Egyre több a koronavírus-fertőzött Szerbiában, számos kórházban már megteltek az úgynevezett Covid-osztályok, így több helyet kell felszabadítani a fertőzöttek számára, a magas számuk miatt egyre több egészségügyi intézményben csak a sürgős eseteket látják el.