A szerb elnök lemondása esetén a házelnök venné át ideiglenesen az államfői tisztséget

Aleksandar Vucic szerb elnök esetleges lemondása esetén Ana Brnabic házelnök ideiglenesen átvenné az államfői feladatokat, és ezzel ő lenne az első politikus Szerbiában, aki pályafutása során a három legfontosabb állami tisztséget is betöltötte - írta a Danas című belgrádi napilap.

Szerb házelnök: Belgrád nem ápol testvéri viszonyt Moszkvával

Szerbia nem tekinti "testvéri kapcsolatnak" az Oroszországgal fenntartott viszonyát, ugyanakkor nem kíván szankciókat bevezetni Moszkvával szemben - jelentette ki Ana Brnabic szerb házelnök a Politico brüsszeli hírportálnak adott interjújában.

Szerbiában június 2-án tartják az önkormányzati választásokat

Nemcsak a korábban tervezett belgrádit, hanem minden önkormányzati választást június 2-án tartanak Szerbiában - közölte Ana Brnabic, a szerbiai parlament elnöke csütörtökön.

A szerb miniszterelnök attól tart, hogy fegyveres összecsapásra kerülhet sor a szerbek és az albánok között

Mélyen csalódott a nemzetközi közösségben Ana Brnabic szerb miniszterelnök, aki a szerbiai közszolgálati televízió hétfő reggeli műsorában arról beszélt: fél attól, hogy a helyzet még inkább elmérgesedik Koszovóban.

Energetikai és közlekedési projektekről tárgyalt Bukarestben a román és a szerb miniszterelnök

A Románia és Szerbia gázhálózatát összekapcsoló interkonnektor fejlesztéséről és a két ország közti gyorsforgalmi összeköttetés megteremtéséről tárgyalt egyebek mellett hétfőn Bukarestben Nicolae Ciuca román és Ana Brnabic szerb miniszterelnök.

Szerb kormányfő: minden kémkedő drónt lelövünk

Az utóbbi néhány napban több drónt is észlelt a szerb hadsereg Szerbia és Koszovó határán, a pilóta nélküli repülőgépek katonai létesítményeket figyeltek meg, ez pedig elfogadhatatlan.

Szerb miniszterelnök: a bombariadókkal nyomást akarnak gyakorolni Belgrádra, hogy szankcionálja Moszkvát

Az utóbbi napok jelentős számú bombariadójával akarnak külföldről nyomást gyakorolni Szerbiára, hogy csatlakozzon az Oroszország elleni nemzetközi szankciókhoz - jelentette ki Ana Brnabic szerb miniszterelnök kedden a belgrádi Pink televízióban.

Szerb ellenzéki csoportok feljelentést tettek a kormányfő ellen

Feljelentették a szerb kormányfőt és az egészségügyi minisztert szerb ellenzéki pártok, mert úgy vélik, a kormány nem kezeli megfelelően a koronavírusjárványt.

Szerb miniszterelnök: szükség lehet harmadik oltásra

Szükség lehet a koronavírus elleni védőoltás harmadik adagjára is, az erre vonatkozó döntést a járvány kezelésével megbízott válságstáb fogja meghozni augusztus elsejéig - jelentette ki Ana Brnabic szerb miniszterelnök a belgrádi Pink Televízióban.

Szerb miniszterelnök: az emberek túlságosan elengedték magukat

Kevés fertőzöttet regisztrálnak Szerbiában, ezért sokan úgy gondolják, hogy már véget is ért a járvány, és nincs szükség vakcinára, túlságosan elengedték magukat az emberek, ami veszélyes lehet, hiszen egy újabb koronavírusjárvány-hullámhoz vezethet.

Szerb miniszterelnök: az államfő lehallgatása államcsínykísérlet volt

Államcsínykísérletnek nevezte a szerb államfő illegális lehallgatását Ana Brnabic miniszterelnök a belgrádi Pink Televízió vasárnap késő esti műsorában.

A szerb kormányfő örül Trócsányi László biztosi jelölésének

Jó hírnek nevezte Ana Brnabic szerb miniszterelnök, hogy Trócsányi Lászlót szomszédság- és bővítéspolitikáért felelős uniós biztosnak jelölte.